Kraków ul. Rakowicka 17
tel. 732 82 83 43

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie

Światło PTF aktywuje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu oraz włókien elastyny, wygładzając skórę oraz przywracając jej elastyczność. W tym samym czasie efekt „fototermalny” wytworzony przez światło PTF wspomaga mikrocyrkulację oraz ukrwienie.

Odmładzanie światłem powoduje intensywne skracanie włókien kolagenowych, które następnie przebudowują się i w efekcie dochodzi do syntezy nowego kolagenu (remodeling). Skóra ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu, a drobne zmarszczki stają się mniej widoczne. Dzięki tym zjawiskom uzyskujemy wyraźny efekt odmłodzenia skóry.

Ponadto dochodzi do rozjaśnienie przebarwień, zwężenia porów skórnych, zmniejszenia zasinienia pod oczami oraz redukcji rumienia skórnego.

Jak często przeprowadzać zabieg?

Dla uzyskania pełnych rezultatów zaleca się wykonanie serii ok. 4-6 zabiegów, w zależności od kondycji skóry przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu. Zabiegi wykonywane są w odstępach 2-4 tygodniowych, a pierwsze rezultaty widoczne są po 2-3 zabiegu.

Po zakończeniu serii w celu przedłużenia uzyskanego rezultatu warto przeprowadzić 1 zabieg przypominający po około 3 miesiącach.